Rekolekcje w Wisełce 2018 [zdjęcia]

 

Przyjęcie i niesienie własnego Krzyża razem z Jezusem” to temat Rekolekcji Wielkopostnych Szczecińskich Wspólnot „WIARA i ŚWIATŁO” głoszonych w Wisełce przez Kapelana Prowincji Polski Północnej ks. Dariusza Ryłko.

Cierpienie jest nieodłączną częścią naszego życia. Jeżeli nie chcemy pozostać sami ze swoim krzyżem to powinniśmy prosić Boga o umiejętność :

1. rozpoznania krzyża jako znaku Jego miłości do człowieka.

2. przyjęcia krzyża w Imię Pana Boga, cierpienie samo w sobie nie buduje, buduje to w jaki sposób je przyjmujemy.

3. rozpoznania obecności Najświętszej Maryi Panny przy krzyżu, który pozwoliliśmy nieść Jezusowi w naszym sercu.

Strawą dla naszego ducha były nie tylko konferencje głoszone przez ks. Darka ale także rozważania męki Pana Jezusa będącej konsekwencją grzechu człowieka. Głębokie przeżycia towarzyszyły również obrzędowi umywania nóg i modlitwie prowadzonej w trakcie nabożeństwa pokutnego przez mamę Helenkę. Szczególnie mocno wybrzmiały słowa Koronki do Najświętszych Ran Pana Jezusa.

Dał nam Pan Bóg wiele powodów do dziękczynienia np. za piękną pogodę w czasie spaceru nad morzem oraz rozgwieżdżone niebo i piękny księżyc podczas Drogi Krzyżowej. Za radość Pogodnego Wieczoru kiedy potwierdziła się stara prawda, że nie ma jak we Wspólnocie. Za grupki dzielenia (każda grupka miała inne pytanie), za podsumowanie grupek dzielenia i podzielenie się z tym z czym wyjeżdżamy do domu.

Na rozesłanie otrzymaliśmy indywidualne błogosławieństwo i połączone dwa krzyżyki aby przypominały nam temat odbytych rekolekcji. To był naprawdę wspaniały czas zwłaszcza, że przeżyty razem z Asią Walczak Koordynatorem Prowincji Polski Północnej, która przyjechała do nas z Bydgoszczy.

Roma

Wspólnota RODZINA