Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada od wielu lat obchodzone jest w naszym kraju Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w wielu kościołach odprawiane są uroczyste Msze Święte w intencji Ojczyzny. Jest to dla nas wszystkich okazja, aby wspólnie pomodlić się i kolejny raz powierzyć nasze serca a także los naszych rodzin, wspólnot oraz całego kraju w ręce Bożej Opatrzności. W tym celu grupka zaprzyjaźnionych osób ze szczecińskich wspólnot ruchu Wiara i Światło spontanicznie zebrała się dzisiaj pod gmachem Kościoła Garnizonowego, skąd następnie wyruszyła by wziąć udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości.

Warto wybrać się razem na takie obchody i mieć okazję zobaczyć tak niecodzienne widoki – między innymi ułanów na koniach

a nawet zamienić z nimi słowo i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. ?

Podczas obchodów można było spotkać ciekawych ludzi – np. ks. Tomka Kancelarczyka,

zobaczyć wielką, rozpościerającą się aż po horyzont flagę Polski

a także samemu nieść ją ulicami miasta.

Nasi niepełnosprawni przyjaciele ze wspólnoty Wiara i Światło noszą w sercu prawdziwie patriotyczną postawę. Często jako pierwsi reprezentują ją całym swoim postępowaniem, nie tylko od święta, ale i w codzienności swojego życia. Myślę, że w tej kwestii mogą być dla nas prawdziwymi nauczycielami.