Jesienne porządki w Starych Łysogórkach

Ciepłe jesienne dni wpływają na nas wszystkich niezwykle pozytywnie i motywują do wspólnego spędzania wolnego czasu. Spacery wśród szeleszczących, barwnych liści, zawody w zbieraniu kasztanów, ekscytujące wyprawy na grzyby, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na nas jesienią. Tradycją szczecińskich wspólnot ruchu Wiara i Światło są jesienne wypady do dawnej placówki Domu Rodzinnego Jandrzejówka, połączone z porządkowaniem ogrodu oraz ostatnim w sezonie ogniskiem na świeżym powietrzu. Któż z nas mógłby sobie tego odmówić ?!
Dobra zabawa gwarantowana! Wielu jest chętnych do zaliczenia chociażby jednej rundy z kosiarką 🙂

Zielona taczka także cieszy się dużym wzięciem.

Prace porządkowe w ogrodzie wprawiają wielu z nas w pozytywny nastrój

Aromatyczny zapach świeżo skoszonej trawy, a także poruszanych wiatrem ziół i innych roślin ogrodowych przywołują ciepłe wspomnienia letnich obozów spędzonych wspólnie w tym wyjątkowym dla nas miejscu.

Dom rodzinny fundacji Jandrzejówka przez wiele lat gościł na letnich obozach gości ze Szczecina i okolic. Dla wielu z nas pozostanie symbolem tej specyficznej więzi i relacji które tworzyły się w tym miejscu, przyjaźni zawiązywanych na całe życie.

Podczas gdy reszta z zapałem przywraca porządek w ogrodzie na całe szczęście zawsze znajduje się ktoś, kto zajmuje się przygotowaniem wspólnego ogniska.

A nawet i ktoś kto zajmuje się przygotowaniem pysznych kiełbasek na to ognisko

Czas spędzony w tak bezpośrednim kontakcie z przyrodą, zawsze jest czasem produktywnym. Działa on na nas kojąco, wypełnia nas i urzeka pięknem Bożego dzieła stwórczego. Warto w tym miejscu przypomnieć sobie, że w końcu przecież Pan Bóg także był ogrodnikiem 🙂 Stworzył on wspaniały ogród w Eden i powołał człowieka właśnie do tego aby o niego dbał.

„A zasadziwszy ogród w Eden na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił. Na rozkaz Pana Boga wyrosły z gleby wszelkie drzewa miłe z wyglądu i smaczny owoc rodzące oraz drzewo życia w środku tego ogrodu (…) Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał.”
Rdz. 2, 8-9, Rdz. 2,15