Ogłoszenia z Mszy Świętej 15 października 2016

  1. 30 osób ze Szczecina, a 90 łącznie z Polski Północnej odbyło pielgrzymkę do Wilna. Tak jak wam podawałam wcześniej, w sobotę dwa tygodnie temu gdy wy byliście tutaj na Mszy Świętej, tam w Wilnie odbyła się Msza Święta ze wspólnotami z Wilna. Był to piękny czas wspólnej modlitwy a potem świętowania. Każda wspólnota się przedstawiła,była wśród nich również wspólnota polska i była to najstarsza wspólnota w Wilnie. W niedzielę mieliśmy to szczęście ,że tuż przy obrazie Matki Ostrobramskiej mieliśmy mszę św. gdzie polecaliśmy wszystkie sprawy osobiste jak i wszystkie wspólnoty szczecińskie i na całym świecie oraz tworzącą się powoli Arkę w Szczecinie. W czasie rekolekcji adwentowych będzie pewnie czas na pokazanie zdjęć i podzielenie się wrażeniami.
  2. Spotkanie Prowincji Polski Północnej , wreszcie mamy ustalony termin i miejsce, odbędzie się 18-20 listopada 2016 w Podczelu koło Koszalina w ośrodku Caritasu nad morzem, kosz 54 zł za dobę plus podróż, pewnie samochodami. Zapraszamy bardzo serdecznie po trzy osoby z każdej wspólnoty, zachęcam tych którzy jeszcze nie byli na takim spotkaniu aby się na nie wybrali, by zakosztować wspólnoty wspólnot, by posłuchać innych doświadczeń, zaczerpnąć z nich i podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi. Ponieważ jest to spotkanie przedstawicieli wspólnot, to zachęcam aby całe wspólnoty dorzuciły się do kosztów pobytu, bo nie jest to tani wyjazd. Proszę odpowiedzialnych o listy osób na następną Mszę Świętą.
  3. Łucja, nasz skarbnik prowincji Polski Północnej przypomina o składkach rocznych na światowe biuro WiŚ po 50 zł od osoby, a w przypadku większej liczby osób z rodziny, płacimy za drugą 50 zł, a za następne wcale, chyba że ktoś może i chce dać więcej. Termin wpłaty minął już we wrześniu. Bardzo proszę o mobilizację!
  4. Następną Mszę Świętą prowadzi Zorza, jest to już msza listopadowa, gdy wspominamy zmarłych z naszych wspólnot. Proszę odpowiedzialnych o dostarczenie do Marcina zdjęć tych osób, które odeszły w ostatnim roku i tych, których zdjęć brakowało rok temu.

Pozdrawiam serdecznie.
Marzena i Arek

Jedno przemyślenie nt. „Ogłoszenia z Mszy Świętej 15 października 2016


  1. Zachęcam wszystkich do wysyłania Marcinowi zdjęć ze spotkań i krótkich komentarzy , aby nasza strona była żywa i stała się , być może, zaproszeniem dla tych ,którzy takiej wspólnoty szukają.Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.