Informacje o jubileuszowej pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej

Kochani Przyjaciele Wiary i Światła.

Mam nadzieję, że do każdego z Was dotarła wiadomość o jubileuszowej pielgrzymce Wiary
i Światła, która odbędzie się 5 maja 2018 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zaproszenia wysłałam do Was końcem marca 2017 r. Plan naszego wspólnego jubileuszowego czasu obejmuje godziny od 9.00 do 18.00.
Zaprosiliśmy gości… ważne jest, abyście także Wy zapraszali wszystkie osoby, które były kiedyś w Wierze i Świetle, a już nie są. Zapraszajcie na nasz jubileusz szeroko czyli rodzinę, koleżankę, kolegę, sąsiada. Obchody jubileuszu odbędą się przy ołtarzu polowym, czyli miejsca będzie dużo.
Dla przypomnienia podaję to co już pisałam w marcowym liście do Was, że
• zachęcam Was, aby na każdym comiesięcznym spotkaniu wspólnoty odmówić razem, trzymając się za ręce, modlitwę „Ojcze nasz” w intencji przygotowań i świętowania tego jubileuszu. Proszę rozpocznijmy tę modlitwę od kwietnia 2017 i zakończymy ją w maju 2018 r.

• prosimy o napisanie listu do innej wspoloty (więcej na ten temat było w marcowym liście)

• Każdą wspólnotę prosimy o nauczenie się piosenki napisanej przez wspólnotę Ziarenko z Otwocka pt. „W jak wspólnota”.
Oto tekst.

W – jak Wspólnota, weźmy się za ręce
S – jest jak Serce, aby kochać więcej
P – to Pokochaj: wszystkich i bezwzględnie
Ó – jak Uwielbiaj!; „ówielbiaj” nawet z błędem
L – bo Lubimy leniuchować wspólnie
N – Nogi w górę i relaks ogólnie
O – Otwórz oczy, zobacz, co się dzieje
T – Tu i teraz Miłość z góry wieje
A, a, a, ABC miłości…

A tutaj melodia.

Przypominam, że do końca grudnia 2017 r. oczekuję od Was informacji (podajcie je do koordynatora Waszej prowincji za pośrednictwem towarzyszących Waszym wspólnotom wice koordynatorów prowincji)
1. Ilu przyjedzie pielgrzymów, w tym ilu kapłanów
2. Ile sztuk chust pielgrzymkowych chcecie zamówić
3. Wpłaty 300 zł od wspólnoty na fundusz pielgrzymkowy (przelać na konto prowincji zaznaczając, że to na jubileusz)
4. Dla ilu osób chcecie, by zamówić zupę w kuchni polowej

Sklepik – kto chce coś ofiarować na sprzedaż proszę niech kontaktuje się bezpośrednio z Beatką Tadeusz z Jaworzna mailem b.tadeusz@interia.pl lub telefonicznie 506-994-296.
Zdjęcia A3, o których napisałam w marcowym liście może wywołać Piotr Stawski z Zielonej Góry. Jeśli wywołuje się w większej ilości to cena jest niższa. Kto z Was jest tym zainteresowany to proszę umawiajcie się bezpośrednio z Piotrem pisząc na adres e- mail piotrek.stawski@wp.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 661-050-040.
Ekipa porządkowa – proszę zapraszajcie wielu młodych do grupy porządkowej, potrzebujemy dużo chłopców, ale mogą też być dziewczyny (do lżejszych prac). Ekipa porządkowa musi rozpocząć prace już w piątek wieczorem i bardzo wcześnie rano, gdyż o 9.00 jest rozpoczęcie obchodów. Zachęcajcie koleżanki/kolegów ze szkoły/studiów/pracy i zgłaszajcie ich nazwiska z adresem e-mail i nr telefonu do Michała Bernarda Haufy z Gorzowa Wielkopolskiego na mail haufik13@tlen.pl lub tel. 600-372-501.
Podaję plan pielgrzymki dla przypomnienia.
9.00 – 10.00 powitanie
10.00 – 11.30 droga światła
12.00 – 14.00 świętowanie
14.00 – 16.30 obiad (od15.00 do 16.00 spotkanie kapelanów z ks. bp H. Ciereszko)
16.30 – 18.00 Msza Św. z rozesłaniem

Prace przygotowawcze do jubileuszu już trwają. W Bydgoszczy robione są kwiaty. Mamy też grafikę loga na jubileuszową świecę. Dziękuję wszystkim, którzy zgodzili się pełnić różne zadania oraz za konkretną pomoc w przygotowaniach już teraz. Niech Duch Św. nas prowadzi.
Z ciepłym pozdrowieniem –
Asia.