Spotkanie prowincji w Straszynie

Po zakończeniu wakacji pełni radości i ufności w Boże prowadzenie rozpoczęliśmy kolejny rok naszego wspólnotowego życia. Ważnym jego etapem było spotkanie osób niepełnosprawnych z ruchu Wiara i Światło, a także ich rodzin oraz przyjaciół na organizowanym corocznie tzw Spotkaniu Prowincji. W tym roku miało ono miejsce w urokliwej miejscowości Straszyn, w okolicy Gdańska, a przyświecało mu ewangeliczne hasło « Gorąco pragnąłem spotkać się z wami … »

Nasza konstytucja mówi, że Spotkanie Prowincji to czas, kiedy wspólnoty mają okazję do dzielenia się, refleksji i formacji, aby pogłębić naszą relację z Panem Bogiem i bliźnimi we wspólnotach, w poczuciu bliskości i wzajemnej przyjaźni. Czas ten jest również okazją do świętowania, by dziękować Panu Bogu za Jego nieustającą opiekę nad nami i wszelkie dary jakie wnoszą do naszego życia spotkania z drugim człowiekiem.

Spotkanie w Straszynie było naprawdę szczególnym i pięknym czasem wzajemnego spotkania dla uczestniczących w nim wspólnot bydgoskich, pomorskich i szczecińskich.

Był to czas pełen modlitwy, nauki, przemyśleń, wzajemnego towarzyszenia i poznawania swoich darów, a także radości ze wspólnego świętowania. Każdego dnia odbywała się Msza Św., ciekawą konferencję dotyczącą liturgii wygłosił ks. Andrzej, atrakcją były też zawody sportowe szczęśliwie zakończone remisem dla wszystkich drużyn. Radosne świętowanie połączono z muzyką, śpiewem i integrującymi całą prowincję tańcami.

Gdy spotykamy się razem jako przyjaciele z różnych wspólnot ruchu Wiara i Światło – każdorazowo potwierdzamy i rozpalamy nasze powołanie do służby drugiemu człowiekowi, udziela się nam radość oraz entuzjazm do bycia razem. Po raz kolejny na nowo odkrywamy tę uniwersalną prawdę, że tak samo jak słaby potrzebuje silnego, to silny potrzebuje słabego. W ten sposób wzajemnie utwierdzamy się w Prawdzie i naszym posłannictwie radości.

Wyjeżdżaliśmy ze spotkania pełni radości i wdzięczności Panu Bogu, z następującym przesłaniem dla wszystkich naszych przyjaciół we wspólnotach: oto możemy w pokoju i radości przeżywać nasze codzienne życie, z pełnym zaufaniem, że Jezus zawsze nas wyprzedza i przygotowuje każdemu z nas odpowiednią drogę. W nazwie ruchu: „Wiara i Światło” kryje się prawdziwe sedno życia naszych wspólnot: Światło naszych spotkań wypływa z wiary i miłości Jezusa.