Święto Światła – 2 lutego 2021

Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone w Kościele 2-go lutego, jest jednocześnie dniem, w którym wspólnoty „Wiara i Światło” na całym świecie obchodzą swój dzień – Święto Światła. Na uroczystej Mszy Świętej spotkaliśmy się w pierwszą sobotę lutego.
Razem z nami świętowali nasi przyjaciele kapłani: ks.Jan , ks.Tomek i ks.Maciek. Podczas mszy świętej modlili się za nasze wspólnoty i za naszych bliskich zmarłych.

Czytania z dnia: Ml 3,1-4; Ps 24; Hbr 2,14-18; Ew.Łk 2,22-40
Podczas kazania wyłonił się nagle z ciemnego korytarza potężny , zielony smok, który ryczał i zionął ogniem.

Próbował go poskromić dzielny Św.Jerzy, ale to nie był zwykły smok. To był smok pełen ciemności i gniewu, zła i nienawiści, strachu i zawiści. To był smok, który czasami jest w nas, lub obok nas.

-Jak pokonać takiego smoka? -pytał ksiądz Tomek.

Padały różne odpowiedzi: modlitwą, Słowem Bożym, miłością, rozmową z przyjacielem . Ale byli i tacy , którzy koniecznie chcieli go pokonać mieczem, lecz po takich razach smok ryczał jeszcze głośniej .

-Tylko postawa pełna Miłości i przebaczenia jest tym światłem , które rozświetla nasze ciemności -powiedział ks.Tomek.

Coraz więcej światełek zapalało się wokół smoka, każdy gest miłości i przebaczenia to kolejne światełko.

Smok malał , kurczył się ,aż w końcu przestał być groźny, przestał ryczeć i straszyć. Teraz już nikt się go nie bał. Cała wspólnota otoczyła go z zapalonymi świeczkami i poczuliśmy, że wspólnota też jest lekarstwem na takiego smoka.

Na rozesłanie Roma przekazała kapłanom i wspólnotom świece , które będą nam towarzyszyły przez cały rok, a każdej rodzinie malowane lampioniki przygotowane przez wspólnotę Zorzę( piękne te lampiony niesłychanie).

„Światło w ciemności świeci a ciemność jej nie ogarnia..” spiewał zespół , który ciągle się powiększa…. Dziękujemy.