Rekolekcje Wielkopostne 2019 (Wisełka)

„PRZYBĄDŹ DUCHU ŚW., PRZYJDŹ ŚWIATŁOŚCI SUMIEŃ”

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbyły się jak zwykle w Wisełce. Piękny czas odkrywania jak Duch Świętego działa i jak „wieje kędy chce”. Tę iście wysokogórską wspinaczkę prowadził nasz przyjaciel (już od 35 lat ), ks. Wojtek Kozub. Temat niby wszystkim znany, o darach Ducha Świętego i o owocach Jego działania(Gal 5, 22-26), ale forma niezwykła. Wojtek cały czas nastawiony był na słuchanie tego co Duch Święty chce nam powiedzieć w danym momencie. Uważnie słuchał i patrzył; i reagował na najmniejszy powiew wiatru. Przy ołtarzu nasi ministranci czuli się potrzebni i wyjątkowi. Zespół muzyczny powiększył się o dwóch nowych gitarzystów: Łukasza i jego przyjaciela Antka, którzy jeszcze raz potwierdzili, że w muzyce też najważniejsza jest miłość. Jarek w sobotę miał urodziny i Wojtek zaprosił go do przodu, aby siadł blisko ołtarza. Złożył mu życzenia i nałożył ręce na głowę. Potem Jarek ciągle podchodził do Wojtka i chciał aby on te ręce znowu położył mu na głowę. Kto zna Jarka ten wie, że to było niezwykłe doświadczenie.

Oczywiście był spacer nad morze i to dwukrotnie – oprócz soboty także w niedzielę, odbył się spacer połączony z konferencją. I to nic, że wiał silny wiatr od morza i nie można było puścić lampionów z naszymi prośbami o konkretny dar Ducha Świętego, przecież najważniejszym przykazaniem i darem jest miłość wzajemna, a tę mieliśmy okazję okazywać sobie nawzajem na spacerze i w każdym innym momencie.

„ Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie”/Gal 5, 22/

/ Marzena/