Ogłoszenia z Mszy Świętej z 4 listopada

Kochani,
przesyłam skrót najważniejszych informacji z dwóch poprzednich Mszy Świętych i sprawy bieżące.

 1. Ślub Agnieszki Hajdukiewicz już wkrótce bo 11.11.br. o godz. 16.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie przy ul. Bogurodzicy. Zaproszona jest cała wspólnota. Zebraliśmy na tacę kwotę 300 zł z przeznaczeniem na prezent od naszych wspólnot.
 2. Rekolekcje Adwentowe w dniach 01-03.12.br. na Golęcinie, koszt 130 zł./osoby. Prośba aby przynieść ze sobą własną pościel zamiast śpiworów. Można za kwotę 10 zł. pobrać pościel w Domu Rekolekcyjnym. Proszę przypatrzcie się uważnie czy nie ma miejsca w Waszych Wspólnotach fakt rezygnacji z uczestnictwa w rekolekcjach z powodów finansowych.
  Proponuję, aby każdego roku inne wspólnoty (24 osoby) w całości były rozmieszczane w budynku w którym znajduje się kaplica. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych napięć. Dajcie znać jakie jest Wasze zdanie. Ufam, że wszyscy już podali Ani nazwiska osób ze swoich wspólnot, które będą uczestniczyć w rekolekcjach.
 3. Zarezerwujmy sobie czas 03.02.2018 r na BAL KARNAWAŁOWY, który tradycyjnie odbędzie się w Szkole Salezjańskiej przy ul. Ku Słońcu. Osoby chętne do pomocy w przygotowaniach do balu proszę aby skontaktowały się z Łucją. Zastanówmy się co ze Mszą Św. w Święto Wiary i Światła, czy u Salezjan czy w Świętej Rodzinie o 12:00?
 4. 40 lecie WiŚ i Ogólnopolska, dziękczynna, jubileuszowa pielgrzymka Wiary i Światła do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się pod hasłem „Ja was wybrałem sobie ze świata” J 15,19. Proszę wróćcie do przesłanych wcześniej informacji

  • Przesyłam tekst piosenki na 40 lecie WiŚ napisanej przez wspólnotę Ziarenko z Otwocka pt. „W jak wspólnota”.

   W – jak Wspólnota, weźmy się za ręce
   S – jest jak Serce, aby kochać więcej
   P – to Pokochaj: wszystkich i bezwzględnie
   Ó – jak Uwielbiaj!; „ówielbiaj” nawet z błędem
   L – bo Lubimy leniuchować wspólnie
   N – Nogi w górę i relaks ogólnie
   O – Otwórz oczy, zobacz, co się dzieje
   T – Tu i teraz Miłość z góry wieje
   A, a, a, ABC miłości…


   A tutaj melodia https://www.youtube.com/watch?v=pMaeBNfoOUY
  • Przypominam o prośbie organizatorów aby do końca grudnia 2017 r. każda wspólnota wpłaciła na konto swojej prowincji kwotę 300,- zł, opisując w treści przelewu „fundusz jubileuszowy”. Oczywiście jest to kwota proponowana i jak to w Wierze i Świetle bywa ostateczne rozeznanie należy do danej wspólnoty jaką kwotę przeznaczy. Kto nie może wpłacić 300,- zł niech wpłaci mniej, a kto może wpłacić więcej. Konto mam nadzieję podam po spotkaniu Rady Prowincji, które odbędzie się 11.11. br. W Skórczu.
  • Przypominam aby Koordynatorzy zebrali w swoich wspólnotach pieniądze w kwocie 100 zł od każdej osoby, która zgłosiła swój udział w Pielgrzymce. Na kolejnej mszy św.18.11.br. będzie można przekazać je Łucji wraz z listą. Kolejne raty to : styczeń 2018 r -150 zł. i marzec 2018 r – 100 zł.
 5. Wybory, wybory, wybory. Proszę o propozycję terminów wyborów we Wspólnocie: „Promienni Apostołowie”, „Rodzina” i „Świetliki”. W grudniu jestem poza Szczecinem.
 6. Rekolekcje Wielkopostne przygotowuje Wspólnota Nadzieja w dniach 23-25.02.2018 w Wisełce.
 7. Dotarły Drogowskazy, przyniosę na mszę św. Jeśli potrzebne są wcześniej to proszę dajcie znać i jakoś się umówimy.
 8. Bardzo proszę o pilne uzupełnienie informacji dot. Waszej Wspólnoty (w załączeniu tabela), które muszę przekazać Asi Walczak Koordynatorowi Prowincji na spotkaniu Rady Prowincji.

Pozdrawiam
Roma

Szczecin 07.11.2017