Po zgromadzeniu prowincji Polska Północna Pelplin 2017 r.

Pokój z wami!
przyjaciele z naszych wspólnot wiara i światło!!

Księga Koheleta mówi:

„Na wszystkie sprawy pod niebem jest swój czas, jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego co zasadzono, czas burzenia i czas budowania, czas płaczu i czas śmiechu …”

Jesteśmy po Zgromadzeniu Prowincji, tzn. zakończyliśmy kolejny etap naszego Wiaroświetlanego życia i rozpoczynamy nową czteroletnią kadencję w naszej prowincji. Po minionych czterech latach niesienia odpowiedzialności dziękuję Panu Bogu za Jego hojność i wasze zaufanie. W tym czasie mogłam naprawdę poczuć, że jesteśmy międzynarodową rodziną Wiary i Światła oraz doświadczyć, że moc Boża jest z nami i wyprzedza wiele naszych działań.zdjecie
Z nami bywa tak jak z nikłym płomyczkiem: Kiedy małe światełko z niewielkim płomykiem wstawimy do pięknej doniczki – to widzimy … tylko piękną doniczkę, bo płomień ukryty. Ale gdy stłuczemy tę piękną doniczkę, posklejamy ją i wstawimy w nią małe światełko z nikłym płomykiem – to … przez te wszystkie posklejane dziury jest widoczny płomyczek. Tak jest też z nami: jesteśmy potłuczeni, poranieni, po prostu grzeszni i przez nas Jezus chce objawiać swoje światło, swoją moc i swoją miłość. I tak się dzieje. Przez te cztery lata jako Rada Prowincji naprawdę doświadczyliśmy mocy Jezusa; mimo naszego czasami roztargnienia, mimo mojego czasami zapomnienia, mimo naszej czasami głupoty – byliśmy jako Rada narzędziem, którym Pan Bóg chciał się posługiwać. Mamy trzy nowe wspólnoty w prowincji – i to jest cudowne. Dziękuję jako kończący swój czas koordynator, dziękujemy jako kończąca swój czas Rada za wszystko co robiliśmy wspólnie w naszej prowincji i dla naszej prowincji. Na nowy etap naszego Wiaroświetlanego życia wybraliśmy nowego koordynatora prowincji – naszym koordynatorem jest Asia Walczak ze wspólnoty Piastowskie Pucie z Bydgoszczy. Asiu dla ciebie przypominam słowa Jeana Vanier:

„Nie musicie wiedzieć wszystkiego lub być doskonałymi. Potrzebujecie być pokorni i umieć prosić o pomoc…. Wiara i Światło jest prawdziwym darem Boga. Każdy z nas został wezwany przez Jezusa Chrystusa po imieniu i otrzymał misję.”

(J. Vanier 1998)

Pozdrawiam serdecznie Marta

zdjecie


Do pobrania:
1. List do wspólnot Wiary i Światła
2. List O. Isaaca