Ogłoszenia z Mszy Świętej z 16 września

Witamy was wszystkich serdecznie. Piszemy te ogłoszenia podczas naszego pobytu w pięknej Toskanii, pełnej słońca, cyprysów, winnic i przede wszystkim małych, średniowiecznych miasteczek z zabytkowymi kościołami, które swoją prostotą, a zarazem pięknem, zachęcają do modlitwy.

Przekazujeny kilka ogłoszeń:

   

 1. W ostatni weekend września w Pelplinie odbędzie się Zgromadzenie Prowincji Polski Północnej, na którym zostaną wybrani nowi koordynatorzy i wicekoordynatorzy Prowincji Polski Północnej (bowiem kończy się czteroletnia kadencja dotychczasowych władz Prowincji: Marta Baryła, Marzena i Arek Więcko, Roma Luksemburg, Łucja). Przesłałam już list od Marty dotyczący Rady Prowincji, zaproszenie i program. Zespól nominacyjny rozesłał wczoraj do odpowiedzialnych listę wszystkich kandydatów. Postarajcie się omówić to we wspólnotach. Czekamy też na listy delegatów ze wspólnot, musimy zaplanować transport.
 2.  

 3. W weekend 25-27 sierpnia miało miejsce Spotkanie Formacyjne dla Przyjaciół w Starych Łysogórkach na temat pokory. Znakomicie poprowadził te rekolekcje w milczeniu(!) ks. dr Lucjan Chronchol, prefekt w seminarium! Całość przygotowała Asia z ekipą pomocników. Było nas łącznie dziewięcioro przyjaciół i to już była pierwsza lekcja pokory dla samych organizatorów. Dla niektórych z nas były to pierwsze rekolekcje w ciszy. Niezwykłe doświadczenie spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem w milczeniu, a jednocześnie w komunii. Mamy nadzieję, że uda się to powtórzyć dla nas wszystkich.
 4.  

 5. Na naszej stronie możecie oglądnąć prezentację i przeczytać relację,ze spotkania młodych przyjaciół W Hiszpanii. Zachęcamy ciągle do przesyłania Marcinowi zdjęć z obozów i kilku słów o tym co tam się działo, dzielcie się doświadczeniem z innymi. Przesyłajcie też na bieżąco relacje ze spotkań.
 6.  

 7. Proszę też o przekazanie Łucji list chętnych osób na pielgrzymkę do Kalwarii w przyszłym roku w maju. Czas ucieka, potrzebujemy zamówić noclegi, autokar, chusty.
 8.  

 9. Następną mszę przygotowuje „Zorza”.

Wszystkich jeszcze raz pozdrawiamy.
Z Bogiem,
Marzena i Arek