Bierzmowanie w Dominikowie 2017
Dominikowo to mała wioska nad jeziorem, wśród lasów i pól. W tym dniu, 3 czerwca 2017 r., była ona bardzo słoneczna i upał jej nie odstępował. Wioska czysta i odnowiona z naturalną agroturystyką. Pod zadaszeniem na stole ciasta i inne smakołyki. Nie za dużo, w sam raz. Trochę cienia. Panie podają herbatę. Spokój.
Nagle w koszuli w kratę wchodzi ksiądz Wojtek wita się ze wszystkimi, jak z dawno nie widzianymi przyjaciółmi. Serdeczny uśmiech i mnóstwo energii. Wśród wszystkich z Wiary i Światła są Jarek, Ania i Michalina – najważniejsi dzisiaj. Najważniejsi bo dzisiaj bierzmowani. Poprzez ten sakrament otrzymają Ducha Świętego, umocnią swoją wiarę i dostaną łaskę świadczenia o niej i jej obrony. Tak pięknie powie o tym arcybiskup Andrzej Dzięga, który będzie ich bierzmował. Tak pięknie wyśpiewa to Adam a zaśpiewają wszyscy.
Parafia Barnimie, którą prowadzi ks. Wojtek Kozub jest niewątpliwie piękna. Piękna jest natura i piękne są kościoły. Najpiękniejsi są jednak wierni i ich duchowni. To oni są kościołem, który dziś wzmocnił się trojgiem nowych wiernych.
Dziękując ks. Arcybiskupowi, proboszczowi parafii Barnimie i innym duchownym przytaczamy ich i nasze credo: „Tyle jesteś wart, ile możesz pomóc drugiemu człowiekowi” (Św. JPII).