Pierwsza Komunia Święta w 2017„Uroczysty dzień komunii” to nie tylko słowa piosenki, ale to czas, który dany nam było przeżyć na wspólnotowej Mszy świętej Szczecińskich Wspólnot „Wiara i Światło” dnia 20 maja 2017 roku w kościele pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w parafii Świętej Rodziny.
Msza święta rozpoczęła się wprowadzeniem Róży, Mateusza i Tomka do Kościoła przy słowach piosenki „Oto jest dzień” śpiewanej z radością przez członków naszych Wspólnot.
Ozdobione ławki czekały na Tych, którzy mieli po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w Ofierze Mszy Świętej wywołani słowami : „Różo, Mateuszu, Tomku Pan Jezus Cię zaprasza”. Gdy usłyszeliśmy te słowa, wzruszenie i wdzięczność przepełniła nasze serca, że dane nam jest uczestniczyć w tajemnicy Komunii z Jezusem Chrystusem naszych młodszych braci i sióstr w Panu.
Czytanie z dnia odczytała Marysia, starsza siostra Tomka, a psalm zaśpiewała Paulina; również starsza siostra ale Róży i Mateusza. Z mocą wybrzmiały słowa odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych składane przez wszystkich obecnych w kościele.
Ksiądz Tomasz Kancelarczyk poprosił Rodziców Chrzestnych dzieci komunijnych, aby ponownie podali im zapalone od paschału świece symbolizujące światło Chrystusa.
W procesji z darami uczestniczyły dzieci pierwszo-komunijne i ich rodzice.
Różyczka zaniosła piękny kosz kwiatów, Mateusz ampułki, dar od wszystkich dzieci, Tomek koszyk wspaniałych słodyczy, którymi poczęstowani byli członkowie naszych wspólnot po Mszy świętej. Smak i zapach chleba ofiarowanego w darach przez Elżbietę, mamę Różyczki i Mateusza długo jeszcze pozostanie w naszej pamięci.
Przed rozesłaniem ksiądz Tomek poświęcił ikony, które dzieci otrzymały jako pamiątkę I Komunii Świętej wraz z małymi kwiatkami.
Oczywiście były również podziękowania dla księdza Tomka od rodziców dzieci pierwszo-komunijnych oraz wspólne zdjęcia.
„Uroczysty dzień komunii”, niech te słowa rozbrzmiewają w naszych sercach za każdym razem, gdy przystępujemy do Stołu Pańskiego.