Ogłoszenia z Mszy Świętej 4 lutego

Witajcie kochani!

Pozwólcie, że zacytuję J.Vanier:

„Miłość to nie tylko radość w chwili spotkania, lecz także wola podtrzymywania drugiego, niesienie go na rękach i udzielanie mu pomocy w chwili próby. Miłość to posługa i dobro w życiu codziennym”

/Jean Vanier – ”Mężczyzną i kobietą stworzył ich”/

„Czułość jest w sercu Arki. Jest pełnym szacunku dotykiem, daje bezpieczeństwo, objawia wagę i uświęconą wartość drugiego, staje się wezwaniem do wzrostu. Tak, istnieją
seksualność, pożądanie, miłość ekscytująca i namiętna, rozkosz i przyjemności, ale jest także czułość. Słuchanie drugiego jest zbudowane z czułości – nie z osądu, ale po prostu z przyjęcia osoby. Słuchanie całą swoją istotą, całym swoim ciałem, aby przyjąć go takim, jakim jest, nie aby go posiadać, ale by go wyzwolić i by mógł się stać sobą.”

/Jean Vanier – „(Bez)sens słabości. Dialog wiary z niewiarą”/

Święto ofiarowania Pańskiego (Święto Światła , Święto Matki Bożej Gromnicznej), jest to jednocześnie Święto wspólnot Wiary i Światła na całym Świecie. Niech ten dzień będzie czasem spotkania, słuchania siebie nawzajem, okazją do obdarowywania się miłością. Przekazuję też życzenia od Asi Koczot, która jest koordynatorem wspólnot w całej Polsce. Na koniec Mszy poproszę odpowiedzialnych wspólnot o przyjęcie z rąk kapłana świec, które będą zapalane na naszych spotkaniach, niech to światło przypomina nam, że nie jesteśmy sami, że jest dużo większe i jaśniejsze światło Boga. Po Mszy zapraszamy wszystkich do salki obok kaplicy na mały słodki poczęstunek, ciepłą kawę i herbatę, wspólne rozmowy oraz na krótką prezentację z naszych wspólnotowych wydarzeń w minionym roku. Dziękuję Bogu każdego dnia za was wszystkich, za wspólnotę, za kapłanów, których przysłał do nas.

Następną Mszę Świętą, 18 lutego prowadzi „Nadzieja”. Po mszy będę zbierała pieniądze na pomoc rodzinom w Syrii – deklarujemy konkretna kwotę na 6 miesięcy.

Marzena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.