SYRIA – my też możemy pomóc

Drodzy, poniżej apel naszej Marzeny, który słyszeliśmy podczas naszej ostatniej Mszy Świętej:

W obliczu dochodzących codziennie komunikatów o wojnie w różnych zakątkach świata narażeni jesteśmy na stępienie wrażliwości na ludzką krzywdę i skuteczne osłabienie ducha solidarności. Zachęcamy do wyjścia z tego poczucia bezsilności i obojętności. Z racji swojego charyzmatu wspólnotom „Wiara i Światło” bliskie jest przesłanie towarzyszenia i współodczuwania z osobami ubogimi, dotkniętymi cierpieniem…

Nadarza się ku temu okazja, gdyż polski Caritas pilotuje projekt „Rodzina rodzinie” niesienia pomocy konkretnym rodzinom w Syrii w formie:

„Zadeklaruj pomoc konkretnej rodzinie w całej potrzebnej jej wysokości i w ten sposób zostań jej finansowym patronem. Będziesz wspierać tę rodzinę przez 6 miesięcy poprzez comiesięczne wpłaty na jej rzecz. Taka deklaracja wsparcia może pochodzić od osoby fizycznej, rodziny, stowarzyszenia, firmy, parafii, diecezji.”

Możemy dołączyć się do tej akcji jako wspólnota deklarując konkretną kwotę wpłacaną regularnie co miesiąc przez pół roku na ten cel. Miesięczny koszt utrzymania jednej rodziny w Syrii wynosi ok. 500 -700 zł / wynajem utraconego mieszkania, skromne wyżywienie/.

Proponujemy przeprowadzić pierwszą zbiórkę pieniędzy podczas Mszy Świętej w pierwszą sobotę lutego br. Każdy kto zaoferuje konkretną kwotę będzie zobowiązany ponawiać ją przez kolejnych sześć miesięcy do lipca włącznie /podczas mszy w pierwszą sobotę miesiąca/. Zależnie od wysokości zebranej sumy zadeklarujemy w projekcie Caritasu pomoc jednej lub więcej rodzinie w Syrii zamieszczając jako darczyńcę: szczecińskie wspólnoty „Wiara i Światło”. Szczegółowe informacje o projekcie możesz znaleźć na oficjalnej stronie Caritas: http://rodzinarodzinie.caritas.pl/. Osobą odpowiedzialną za zbiórkę i wpłatę na konto Caritasu będzie Marzena Więcko, wicekoordynatorka Prowincji Polski Płn „Wiara i Światło”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.